Pro Dive Chorvńtsko 
 

Personál potápačského centra

 

Profil niektorých osobností

 

Návštevu Potápačského centra Priščapac, ti dúfajme vítaným spôsobom spríjemní náš personál. Vedúcimi osobnosťami základne sú jej zakladatelia Robert Korim zo Slovenska a Jozsef Zelenák z Maďarska. O tvoje pohodlie sa budú starať aj ďalší potápači, ktorí si budú v Priščapaci v rámci kurzov vyšších potápačských a inštruktorských kvalifikácií plniť svoje povinnosti vyplývajúce z povinnej pedagogickej praxe.
Robert Korim

Robert je certifikovaným potápačom od roku 1977. Vysokoškolské štúdium so špecializáciou “športové potápanie” ukončil na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, kde promoval s titulom PaedDr.(doktor pedagogiky).

 

 

V 80-tych rokoch bol viacnásobným majstrom republiky a držiteľom niekoľkých národných rekordov v disciplínach športového potápania. Ako člen reprezentačného družstva bývalej ČSSR sa zúčastnil niekoľkých Majstrovstiev sveta a Európy. Za úspechy počas svojej športovej kariéry získal titul “Majster športu”.

S hodnosťou dôstojníka viedol počas vojenskej služby potápačskú skupinu na prepravno-výsadkovej rote. V špeciálnych výcvikových táboroch testoval nový výstroj a pripravoval útvarových inštruktorov potápania. Je držiteľom Inštruktorských oprávnení:

- PADI Master Scuba Diver Trainer
- NAUI Technical Rescue Instructor
- ILS Rescue Diver Instructor
- SDI Scuba Instructor Trainer
- TDI Trimix Instructor Trainer

Je spoluautorom “Školy prístrojového potápania, 1995” - prvej ucelenej učebnice potápania v slovenskom jazyku. Ako autor a spoluautor viacerích potápačských inštruktážnych manuálov, tabuliek a videozáznamov, stál pri zrode modernej slovenskej školy potápania. Najvyššie méty rekreačného potápania dosiahol v SDI, kde získal oprávnenie Instructor Trainer.

Technickému potápaniu sa intenzívne venuje približne od roku 1997, kedy úspešne zložil skúšky TDI s oprávnením školiť základné kurzy potápania s EANx. Vrcholné potápačské vzdelanie vo sfére Technical Diving dosiahol na jar roku 2 000 kurzom Trimix na inštruktorskej úrovni, ktorý získal ako prvý v krajinách Strednej Európy.

Okrem približne 7.500 registrovaných ponorov v denníku, vydal svojim študentom do 5.000 potápačských certifikátov na rôznych kvalifikačných stupňoch. Začiatkom 90-tych rokov minulého storočia založil spoločnosť Pro-Dive so sídlom v Bratislave, ktorá bola viac než dekádu ústrednou hnacou silou slovenského potápania.

Bol účastníkom, iniciátorom aj vedúcim viacerých potápačských projektov a expedícií. Zakladal rôzne kluby a potápačské združenia akými sú napríklad: Asociácia potápačských škôl Slovenska, Sekcia technických potápačov Slovenska a ďalších.

V súčasnosti je koordinátorom výcviku Potápačského centra Aronnax a šéfredaktorom portálu Scuba.sk. Publikuje, prednáša a váhou celej svojej osobnosti propaguje potápačstvo ako životný štýl a kvalitný spôsob trávenia voľného času.

© 2015 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 1. marca 2015
5