Pro Dive Chorvńtsko 
 

Dubrovnik

 

Pre tých, ktorí sa neboja cestovania máme pripravený aj dlhší a skutočne celodenný výlet do Dubrovníka, mesta zapísaného v zozname svetových kultúrnych pamiatok UNESCO.

 

 

Dubrovnik s dlhoročnou turistickou tradíciou uspokojí aj najnáročnejšieho návštevníka. V duchu slov spisovateľa G.B.Shawa: „Tí, ktorí hľadajú raj na zemi, musia prísť do Dubrovníka“ je mestom, ktoré je treba aspoň raz za život vidieť. Určite nebudete sklamaní.

 

 

Odchod z Priščapacu je plánovaný na 7:00 hod a príchod okolo 21:00 hod. Na tento výlet sa odchádza z prístaviska v Dominče, keď sa najskôr preplavíme na pevninu do Orebiču. Odtiaľ pocestujeme autobusom cez polostrov Pelješac, známym výrobou vína, rýb a soli. V tejto oblasti sa pestujú najkvalitnejšie ustrice a slávky.

 

 

V Dubrovníku, kam dorazíme okolo 10:30 sa nás ujme kvalifikovaný sprievodca, ktorý nás vezme na prehliadku mesta. Postupne sa oboznámime s pamätihodnosťami tohto starobylého mesta, keď navštívime Onofriove fontány, Rektorský palác, Palác Sponza, jednu z najstarších lekární v Európe a ďalšie skvosty architektúry. Po prehliadke mesta budete mať priestor na obed aj nákupy suvenírov na najznámejšej dubrovníckej ulici či skôr korze Stradun.

© 2015 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 1. marca 2015
5