Pro Dive Chorvńtsko 
 

V Prižba

 

Ostrov Korčula má mnoho agroturistických prevádzok, ktoré ponúkajú tradičné jedlá podávané v autentickom prostredí. Veríme, že nájdeš niečo čo ti zachutí. Máme dobrú skúsenosť s nasledovnými poskytovateľmi a špecialitami, ktoré ponúkajú.

 

 

Potirna

Potirna je pitoresknou osadou na západnej strane ostrova. Agroturizmus Potirny je plný opojných vôní levandule a rozmarínu. Starý kamenný dom je obkolesený vínnou révou a olivovníkmi. Tu sa dá doslovne počuť „zvuk ticha“! Relax, pokoj a po domácky pripravené jedlo z domácich surovín. Náš tip: jadranské kalmary.
Majiteľ: Ivica Franulović; Tel.: 020 /865-001

 

Mala Kapja

Na hlavnej ceste naprieč ostrovom z Blata do Korčule je veľký pozemok rodiny Tulič, ktorá po stáročia vlastní farmu. Jej členovia ti radi ukážu a vysvetlia  všetko okolo chovu, prípadne sa môžeš zúčastniť krmenia. Dokonca sú tu aj kone na jazdenie. Menu ponúka väčšinou mäsité jedlá, „pršút“ (doma údenú šunku), “meso pod peku” (mäso pečené na ohnisku v špeciálnej nádobe nazývanej peka), samozrejme mäso na rošte a doma pečený chlieb. Náš tip: na rošte upečené jahňa.
Majiteľ: Franko Tulić; Tel.: 020/ 851-833, 091/ 554 1011

 

Hrastovice

Medzi Blatom a Prigradicou je osada Hrastovice, v ktorej prevádzkuje agroturizmus rodina Perić. Je to rybárska rodina, ktorá má vždy prístup k čerstvej rybe. Pridaj k tomu „kupus na tabak“ (rôzne druhy zeleniny narezané na pásy s olivovým olejom) a môžeš si skutočne vychutnať domácu kuchyňu, autochtónnu stravu ktorá vydráždi všetky tvoje zmysly. Náš tip: „hobotnica pod peku“ (chobotnica pečená na ohnisku v špeciálnej nádobe nazývanej peka).
Majiteľ: Owner: Mladenko Perić; Tel.: 020 /841-054

© 2015 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 1. marca 2015
5