Pro Dive Chorvńtsko 
 

Ostrovná turistika

 

Turistické chodníky

 

V okolí našej základne sa nachádza 40 km turistických chodníkov. Odlišujú sa náročnosťou, keď niektoré sú vhodné len pre skúsenejších a zdatnejších hikerov, zatiaľ čo iné ponúkajú priestor a relaxované prechádzky pri mori, v zátokách či cez píniové lesy. Ťažšie trasy majú strmšie časti a občas vedú cez náročnejší terén, ktorý sa musí prekonávať s väčšou opatrnosťou. Ich atraktívnosť spočíva v nedotknutej prírode, bohatej ostrovnej flóre a v mnohých atraktívnych výhľadoch na krajinu a dych vyrážajúci súostrovie Korčule.

 

 

Jestvuje šesť značených turistických chodníkov:

1. LUNGO MARE
Karbuni - Gršćica - Giča - Blato 9 km
2. BELVEDERE
Prižba - sv.Marko - Prišćapac 4,5 km
3. HISTORY TRAIL
The oldest olive tree – Kopila – Črnja luka – Česvinice 10 km
4. DESTINY PORT
Prigradica – Hrastovice 5,4 km
5. ISLAND LOOKOUT
Mala Kapja – Kom 1,7 km
6. BLESSED M. PETKOVIĆ
Blato - Prižba - Blato 5,3 km

 

 

Dobré rady:
Nasaď si dobrú turistickú obuv a vezmi so sebou dostatok vody, špeciálne v lete alebo ak si zvolíš ťažšiu trasu.
Nepoškodzuj chodníky, tisícročia staré múry (Meja), sleduj mapu a značenie.
Použiť môžeš aj ďalšie značené chodníky ostatných miest či oblastí na ostrove, ktoré sú napojené na oblasť Blato - Prišćapac.

 

Kto neprišiel k nám do Prišćapacu pestovať turistiku, mal by prekonať svoju lenivosť a vyliezť aspoň na kopec, ktorý sa týči priamo nad našim polostrovom. Na jeho vrchole vo výške 325 metrov nad morom je vrch Morkan a v jeho susedstve priamo na hrebeni malá kaplnka s názvom Sv. Marko. Značený chodník k nej, vedie priamo od recepcie nášho hotela.

 

 

Dĺžka chodníka je len čosi viac než 500 metrov a tak tento "výšľap" zvládnu aj menej zdatní turisti či malé deti. Odmenou ti bude výhľad na Lastovo, ktorý skutočne stojí za to. Špeciálne odporúčame sa ku kaplnke Sv. Marko vybrať v dňoch, keď je dobrá viditeľnosť.

 

© 2015 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 1. marca 2015
5